Cariere

În încercarea de a mai urca o treaptă şi încă o treaptă baţi din poartă în poartă. Nu mai căuta.

Trimite acum scrisoarea de intenţie şi CV-ul la SPICE PROFIT şi îţi poţi găsi jobul mult dorit!

Aici poate începe, chiar de mâine, cariera ta. De tine depinde ce faci cu şansa de a te dezvolta.

SPECIALIST MARKETING

Departament: marketing

Tip job: full time

Nivel de carieră: entry-level (primii 3 ani experienţă)

Descrierea jobului

- identifică clienţi ţinând cont de produsele şi serviciile companiei;

-  întocmeşte şi prezintă oferte, promovând campaniile şi promoţiile firmei;

- proiectează împreună cu echipa managerială noi produse şi servicii pentru a oferi clienţilor cele mai noi soluţii de consultanţă specializată;

-  identifică şi gestionează nevoile clienţilor şi ale mediului de afaceri;

-  pune în aplicare planul strategic şi tactic al departamentului de marketing;

-  natura jobului presupune atât muncă de birou cât şi muncă de teren.

Cerinţe

- studii superioare (domeniul economic şi tehnic constituie un real avantaj);

- limba engleză (nivel mediu/avansat);

- abilităţi de prezentare şi negociere;

- diplomă de formator consituie un avantaj;

- cunoştinţe operare PC (MS Office, CorelDRAW constituie un avantaj);

- persoană orientată spre dezvoltarea unei cariere în marketing&advertising;

- capacitate de învăţare rapidă şi de gestionare a mai multor sarcini simultan;

- atitudine pozitivă şi rezistenţă la stres;

- coretitudine şi loialitate faţă de companie;

- posesor permis de conducere categoria B (minim 1 an experienţă).

Responsabilităţi

- realizează ofertele, încheie contractele cu clienţii şi urmăreşte derularea acestora;

promovează ofertele companiei în acord cu strategia departamentală;

- colectează date de piaţă şi întocmeşte rapoarte în acest sens;

- întocmeşte situaţii şi rapoarte economice solicitate de echipa managerială;

- facturează şi contactează debitorii pentru recuperarea sumelor datorate;

- consiliază clienţii pentru alegerea soluţiilor optime de consultanţă;

- identifică oportunităţile de vânzare pentru produsele şi serviciile companiei;

- contribuie la creşterea cifrei de afaceri şi a volumului de vânzări al companiei.

Bonusuri si beneficii

- dezvoltarea unei cariere în consultanţă;

- training specializat şi suport continuu pentru creşterea profesională personală;

- participarea la proiecte complexe şi diverse în cadrul carora vor fi perfecţionate cunoştinţe economico-financiare şi se vor dezvolta abilităţi profesionale utile;

- oportunitatea de a lucra într-o companie dinamică, puternică;

- bonusuri consistente în funcţie de performanţă.

Mesaj final

MARATONUL CARIEREI

Aşteptăm CV-ul şi scrisoarea ta de intenţie şi sperăm să ne lase o bună impresie.

Pentru a avea un profil cât mai credibil al aplicantului avem rugămintea de a completa şi mini interviul care însoţeşte formularul de înscriere. Dorim să citim răspunsuri sincere pentru a avea cele mai corecte repere în selecţie.

Premiu
consultanţă gratuită pentru dezvoltarea carierei aplicantului
Valabilitate 31.10.2015

Formular de înscriere

Vă rugăm completaţi câmpurile de mai sus